Een mooie combi van het fotograferen van piepkleine beestjes en grootse landschappen! Dat is precies wat deze Fotoworkshop Macrofotografie ‘Tiny World’ is. Twee fotografes die je alles leren over macro- en natuurfotografie. Een superleerzaam én gezellig weekend in de Twentse natuur.
- Laat je een heel weekend meenemen naar Twente door Sabrina, reisfotograaf en fotografiedocent
- In Deurningen wacht Marit (volgens velen de allerbeste macrofotografe van Nederland!) ons op. Marit start met een uitleg over macrofotografie. Ze geeft je alle tips en trucs voor het maken van extreme close-ups van insecten, zoals dichtbij komen, handmatig scherpstellen, compositie en flitsen. Haar 4-uur durende workshop vindt plaats op de plek waar zij zelf ook 90% van haar foto’s maakt: Olgarden. Deze bloementuin van 4000 m2 is de perfecte plek voor een kleurrijke macrosessie. Er is een grote overkapping, zodat we altijd droog zitten. Er is een enorme variëteit aan planten: meer dan 1500 verschillende soorten. En je weet wat dat betekent… veel insecten!
- Marit leert je tijdens deze Fotoworkshop Macrofotografie ‘Tiny World’ hoe je de meest kleurrijke en bijzondere macrofoto’s maakt. Check haar Instagrampagina Macro by Marit om haar kunstwerken te bewonderen.
- Onderwerpen die tijdens Marit’s workshop aan bod komen zijn: camerainstellingen, dichtbij insecten komen, handmatig scherpstellen, flitsen, compositie en focus stacking*.
- We slapen in Ootmarsum, dé kunststad van Twente. Slenter door de smalle steegjes en gezellige straatjes. Of neem een kijkje in de vele leuke winkels en kunstgalerieën die Ootmarsum te bieden heeft. Het stadje in Noordoost Twente staat bekend om zijn vele kunstenaars, galerieën en musea.
- Op het historische en karakteristieke Commanderieplein in het Twentse Ootmarsum overnachten we in de unieke Othmar Herberg. Deze herberg staat volledig in het teken van de ultieme bierbeleving. Droom weg tussen het brouwhuis, de hopvelden en de verschillende heerlijke bieren van Othmar. Geniet de volgende ochtend van een heerlijk ontbijt met streekproducten en vind je weg in het prachtige landschap van Noordoost Twente
- Dompel jezelf onder in al het goeds wat bier te bieden heeft. In de Othmar Bierspa – de allereerste bierspa van Nederland! – kom je lekker tot rust. Stap in het heerlijke bierbad met water, hop, mout en gist. Tap onbeperkt je eigen Othmar bier. En maak gebruik van alle andere wellness-faciliteiten die de bierspa-ruimtes te bieden hebben. Dit is op eigen kosten en boek je vanaf € 75,00 p.p. (evt. nog in combinatie met een bierproeverij
- De tweede dag zullen we de Twentse natuur ontdekken. Sabrina geeft je deze dag een workshop natuurfotografie.
- Leer dankzij de superpraktische fotografietips hoe je het allerbeste uit jouw fotografie kunt halen
- Krijg tijdens deze women-only fotografieworkshop gerichte foto-opdrachten waarmee je direct aan de slag gaat
- De gemaakte foto’s worden voorzien van feedback door Sabrina en je mede-workshopgenoten van deze Fotoworkshop Macrofotografie ‘Tiny World’
- 2-daagse women-only Fotoworkshop Macrofotografie inclusief 1 overnachting in Othmar Herberg in Ootmarsum, (gedeelde kamers), ontbijt (1x), koffie/thee/lekkers en entree in de pluktuin, fotografiebegeleiding van Sabrina en Marit. (Exclusief vervoer van/naar Ootmarsum)
- Start Workshop Zaterdag om 12u00, Einde workshop Zondag om 1800/18u30 (onder voorbehoud)
- Technische voorkennis over jouw camera is noodzakelijk voor deze Fotoworkshop Macrofotografie ‘Tiny World’. Hieronder zie je welke apparatuur je nodig hebt:
Eventuele wijzigingen in het programma zijn voorbehouden.
* Tijdens de cursus wordt het onderwerp focus stacken behandeld. Wil je je alvast inlezen, informeren? Voorafgaand aan de workshop krijg je Marit’s focus stacking guide toegestuurd. De moeite waard om dit alvast door te nemen voordat je komt.
Paklijst voor deze Fotoworkshop Macrofotografie:
Optioneel:
- Diffuser. Marit maakt zelf veel gebruik van de AK Diffuser. Lijkt dat je ook wel wat? Met de code macrobymarit krijg je korting bij aanschaf van deze flitser. Heb je er (nog) geen? No worries, zonder kun je de cursus prima volgen. Marit heeft ook een aantal diffusers te leen
- Statief (Tripod of monopod. Vooral handig als je setup je snel te zwaar wordt)
Je kunt ook overwegen apparatuur te huren. Dat kan bijvoorbeeld bij Budgetcam of Kamera Express.
Gezellig met een groep vrouwen op fotoreis? Check dan al onze all-female fotoreizen.