Het voelt alweer als even geleden, maar het is nog maar drie maanden geleden dat ik terug kwam van één van Rocky Roads meest populaire fotoreizen; de ‘The Lost City’ fotoreis naar Jordanië. Dit was alweer de derde keer dat ik een groep vrouwen mee mocht nemen anar dit stukje planeet en elke keer is het weer een waar feest! En ook deze keer ging ik weer op pad met een héle fijne club vrouwen. Stuk voor stuk pareltjes, deze dames. Maar goed, ík kan dat natuurlijk wel vinden, maar wat vonden de dames er zelf van? Linda schreef een superleuke gastblog over hoe zij deze women-only fotoreis naar Jordanië heeft ervaren.

En natuurlijk ga ik dit jaar weer op fotoreis! Jouw kans om ook dit unieke land te ontdekken en te leren hoe je alles het mooiste fotografeert. En een hoop gezelligheid natuurlijk! Hier vind je alle info.

GASTBLOG LINDA | YALLA YALLA NAAR JORDANIË | FOTOREIS JORDANIË 1

Fotoreis Jordanië | Foto: Linda Tol

Op naar Jordanië

Na ondertussen zowat alle workshops gevolgd te hebben, naar Madeira te zijn geweest, ging ik afgelopen november weer met Sabrina en Rocky Roads, mee op een volgend reisje.. Jordanië, een land dat al een tijdje op m’n bucketlist stond. Een land, op nog geen 5 uur vliegen vanaf Schiphol, waar je je meteen in een andere wereld waant. Een land, waar je een van de Zeven Nieuwe Wereldwonderen kan zien. Een land, waar je naar hartenlust kunt fotograferen, wat we dus ook gedaan hebben!

Fotoreis Jordanië | Foto: Linda Tol

Fotoreis Jordanië | Foto: Linda Tol

Amman

We begonnen in Amman, de hoofdstad van Jordanië. ‘s Avond, nadat we aankwamen, zijn we lopend richting the Old View Cafe gegaan. Dwars door de straatjes van Rainbow Street, waar je toffe street art kan zien.
Na praktisch door het ochtendgebed heen te hebben geslapen, vertrokken we voor een walking tour door de stad. Zo leuk om te zien hoe het dagelijks leven is in zo’n grote stad. We stopten bij een bakkerij, waar de heerlijkste broodjes en koekjes lagen. Liepen over de Soukh, waar de geuren je tegemoet kwamen. Een markt in het buitenland ziet er zo fotogeniek uit! Bijzondere fruitsoorten, kruiden, olijven en zelfs borrelnootjes…

Fotoreis Jordanië | Foto: Linda Tol

Fotoreis Jordanië | Foto: Linda Tol

Fotoreis Jordanië | Foto: Linda Tol

Fotoreis Jordanië | Foto: Linda Tol

Fotoreis Jordanië | Foto: Linda Tol

Fotoreis Jordanië | Foto: Linda Tol

Fotoreis Jordanië | Foto: Linda Tol

Fotoreis Jordanië | Foto: Linda Tol

De Citadel van Amman

Een van de meest fotogenieke plekjes in Amman is het oude postkantoor of de Dukes Diwan. Een plek wat nu een soort van ontmoetingscentrum is. Je kan de historie bijna proeven daar! De doorkijkjes, de kleuren, de inrichting, m’n camera draaide overuren.

Na de lunch gingen we naar de Citadel, een mooie archeologische vindplaats boven op een van de vele heuvels waar Amman op is gebouwd. Je vindt hier de Tempel van Hercules, waar 2 gigantische pilaren nog de overblijfselen van zijn en het Umayyad Paleis. Waarvan de lichtbaluwe koepel bijna wegvalt tegen het blauw van de lucht.

Fotoreis Jordanië | Foto: Linda Tol

Fotoreis Jordanië | Foto: Linda Tol

Fotoreis Jordanië | Foto: Linda Tol

Fotoreis Jordanië | Foto: Linda Tol

Magisch Petra by Night

In de loop van de middag rijden we naar Petra, de plek waar ik het meest naar uitkijk. De rit er naar toe is mooi, had niet verwacht dat het nog zo heuvelachtig zou zijn.. Wel heel veel zand en stof, maar ja, de woestijn is dichtbij. Onderweg worden we getrakteerd op een mooie zonsondergang en al snel zijn we bij onze accommodatie, B&B Petra Fig Tree Villa, voor de komende 2 nachten.

‘s Avonds gaan we naar Petra by Night. Een toch wel toeristisch schouwspel, waar ze het plein voor de Treasury helemaal volzetten met kaarsen. Waar ze met een lichtshow over de geschiedenis van Petra vertellen. Wij bleven vrij lang in de Siq, de lange kloof er naar toe, hangen. Langs dit pad staan ook allemaal kaarsen en het ziet er zo sprookjesachtig uit. Bijna adembenemend! Op het moment dat de eerste mensen weer terugkomen, lopen we naar de Treasury. Wauw, ik dacht dat de Siq al een sprookje was, dit is het helemaal! Alleen moet je even de mensen wegdenken.. Ik zoek een rustig hoekje op en zet m’n statief neer en ga zitten. Ik geniet van de aanblik op de Treasury, waar verschillende kleuren spots op schijnen. De maan die net boven de rotsen uitkomt maakt het plaatje compleet. Dit beloofd wat voor de volgende dag!

Fotoreis Jordanië | Foto: Linda Tol

Fotoreis Jordanië | Foto: Linda Tol

Fotoreis Jordanië | Foto: Linda Tol

Fotoreis Jordanië | Foto: Linda Tol

Ennnn, Petra by Day!

De volgende ochtend stond ik te springen om Petra in het licht te zien. Kon niet meer wachten.. Na een prima ontbijtje gingen we op pad en met een kwartiertje lopen waren we bij de ingang van het Visitor Center. Al snel splitste de groep zich op en gingen we op pad. Het doel van vandaag was de Monastery, achterin Petra. We liepen weer door de Siq, die nu overdag nog net zo overweldigend is, als ‘s avonds, richting de Treasury. Hoge rode rotswanden torenen boven je uit! Ik kende Petra eigenlijk alleen van de bekende foto’s van de Siq en de Treasury, maar er nog zoveel meer. Daar kwam ik nu wel achter. Op weg naar de Monastery kom je langs allerlei andere gebouwen, Je loopt langs een mooi amfitheater, even verderop zie je de Royal Tombs en ook kom je wat restaurantjes tegen. Om bij de Monastery te komen, moet je ongeveer 800 treden beklimmen. En de uitzichten onderweg zijn waanzinnig! Af en toe moet je opzij springen omdat er ezels het pad af komen, of ook omhoog gaan. Meestal met spullen om te bevoorraden, maar helaas ook om luie mensen naar boven te rijden. Met de nodige drink en foto pauzes, kwamen we eindelijk aan bij ons eindpunt. De Monastery, geen klooster zoals je zou denken, maar waarschijnlijk was het een mausoleum voor een heerser. Ook hier zit een restaurantje waar je met een lekker granaatappelsapje kan genieten van het mooie uitzicht. Hier hebben we een poos gezeten en rondgekeken. Toen was het weer tijd om terug te gaan richting de uitgang. Trap af gaat gelukkig wat makkelijker dan trap op en al vrjj snel waren we weer beneden. We hadden nog net wat tijd over om de Royal Tombs te bekijken, voor we echt weg moesten. Ik kan niet anders zeggen dat dit echt een onwijs fijne en toffe dag was.

GASTBLOG LINDA | YALLA YALLA NAAR JORDANIË | FOTOREIS JORDANIË 2

Fotoreis Jordanië | Foto: Linda Tol

GASTBLOG LINDA | YALLA YALLA NAAR JORDANIË | FOTOREIS JORDANIË 3

Fotoreis Jordanië | Foto: Linda Tol

GASTBLOG LINDA | YALLA YALLA NAAR JORDANIË | FOTOREIS JORDANIË 4

Fotoreis Jordanië | Foto: Linda Tol

GASTBLOG LINDA | YALLA YALLA NAAR JORDANIË | FOTOREIS JORDANIË 5

Fotoreis Jordanië | Foto: Linda Tol

Vroem vroem, naar Wadi Rum!

Onze volgende highlight was Wadi Rum, de woestijn. Onderweg stopten we nog bij het oude treinstation, vroeger kon je met de trein naar de woestijn, maar ondertussen staat deze trein ak een poosje stil. Bij Wadi Rum Nomads stalden we onze bagage en stapten we in de jeep voor ons klaar stond. De eerste stop was bij een uitkijkpunt, waar we eerst een fikse zandheuvel voor moesten beklimmen. Wat was dat zand zacht.. Het uitzicht was wel fenomenaal, je verwacht dat een woestijn alleen maar uit zand bestaat, maar Wadi Rum heeft ook veel rotsen. Decamera draaide weer overuren. Terug bij de jeep stond de thee klaar en was onze gids de lunch aan het klaarmaken. Daarna reden we weer een stuk verder, hobbelend en schuddend achter op de jeep. Op een gegeven moment kwamen we aan bij een steile afgrond, waar we een tijdje gewoon gezeten hebben. Genieten van al het moois om ons heen. Even later moesten we weer door en konden we kiezen of we in de jeep de heuvel af wilden of lopend.. Ik wilde wel met de jeep natuurlijk, omdat dat wel spectaculair moest zijn! Als een malle die heuvel af, nou niet dus, we gingen in standje slowmotion naar beneden! Maar wel enorm gelachen hierom. Steeds verder reden we de woestijn in, onderweg nog kamelen gespot, rotsen beklommen en op de thee geweest bij familie van de gids, voor we bij het uitzichtpunt voor de zonsondergang kwamen. Na een redelijke klim kwamen we boven, zochten we een mooi plekje en met een drankje en een chipje wachtten we op de zonsondergang. Zo mooi hoe de kleuren veranderen! Eenmaal terug bij de jeep, kregen we nog een kopje thee en reden we richting het Wadi Rum Nomads kamp. Wat een mooie plek is dit! En onze tenten fantastisch. Nou ja, tenten, het zijn eerder kleine huisjes met 2 bedden erin. Omdat het hier ‘s nacht nog flink kan afkoelen, heb je gelukkig wel dekens om onder te slapen.

Fotoreis Jordanië | Foto: Linda Tol

Fotoreis Jordanië | Foto: Linda Tol

Fotoreis Jordanië | Foto: Linda Tol

Fotoreis Jordanië | Foto: Linda Tol

Fotoreis Jordanië | Foto: Linda Tol

Fotoreis Jordanië | Foto: Linda Tol

Fotoreis Jordanië | Foto: Linda Tol

Fotoreis Jordanië | Foto: Linda Tol

Sterrenhemel fotograferen

Na het eten was het tijd om sterren te fotograferen. Helaas was het volle maan, dus veel lichtvervuiling. Ondanks dat kon je nog best wat foto’s maken. Wel besloten we om de wekker vroeg te zetten om nog wat te fotograferen als de maan onder was. Na nog een hoop gezelligheid in de gemeenschappelijke tent, gingen we onder de wol.. Man, man, man, wat was het koud in de tent! Zelfs met twee dekens was het niet te doen. En het grappige was, was dat het buiten de tent veel minder koud was. Maar wat was de sterrenhemel mooi! Nu de maan onder was, kon je zoveel meer zien. En zo donker ook, je hebt hier echt geen last van lantaarnpalen enzo. Je kon de Zeven Zusters spotten, Orion en de Grote Beer. Echt zo gaaf! En langzaamaan zie je de zon ook opkomen. Wat een fantastische plek!

Fotoreis Jordanië | Foto: Linda Tol

Fotoreis Jordanië | Foto: Linda Tol

Fotoreis Jordanië | Foto: Linda Tol

Fotoreis Jordanië | Foto: Linda Tol

Dobberen en modderen in de Dode Zee Jordanië

En toen was de laatste dag alweer aangebroken. Na een prachtige rit terug naar het dorp, gingen we op weg naar de Dode Zee, waar we zouden dobberen, modderen en badderen. We deden dat bij het Holiday Inn, waar je een prive strand tot je beschikking hebt. Na een heerlijke lunch was het dus tijd voor Dobberen en Modderen! Zo bizar om in dat zoute water te drijven, het bijna niet mogelijk om te staan in het water, want je benen worden vanzelf omhoog geduwd. Eerst ga je dus de Dode Zee in, dan smeer je je helemaal in met de modder die in emmers op het strand staan. Dat laat je 10 minuten opdrogen en dan ga je het water weer in om de modder eraf te wassen. Het voordeel van dobberen bij een hotel, is dat je gebruik kan maken van de douches en kleedruimtes. Zodat je fris gedoucht het vliegtuig in kan. Op weg naar het vliegveld, maakten we nog een korte stop bij Mount Nebo en reden we door de drukte van Madaba richting het vliegveld van Amman.

Wat een fantastische 5 dagen… 5 dagen met heel veel lol en gezelligheid. We hebben onwijs mooie plekken gezien… En vooral heel veel foto’s gemaakt!

Fotoreis Jordanië | Foto: Linda Tol

Fotoreis Jordanië | Foto: Linda Tol

Fotoreis Jordanië

Wij reisden met een groep vrouwen door het waanzinnige Jordanië. Als je zin hebt om mee te gaan op de volgende Fotoreis Jordanië ‘The Lost City’ | 11 – 15 Juni 2023 boek dan voordat ook deze weer vol zit. Ook nu kunnen er maximaal 7 vrouwen mee op reis. Boek je voor 31 Maart 2023, dan ontvang je ook nog eens 100 euro vroegboekkorting! Meer info? Mail Sabrina op hello@rockyroads.nl.